06/09/2015 |  16:54 | Аутор: РТРС

Бјелица донио побједу Србији над Њемачком

Кошаркаши Србије остварили су и другу побједу на шампионату Европе.

Изабраници Александра Ђорђевића су у узбудљивој утакмици, захвљаујући поенима Њемање Бејлице у посљедњим секундама утакмице, побиједили Њемачку са 68:66.

Српски кошаркаши отворили су утакмицу поенима Бјелице са линије за слободна бацања, те након коша Теодосића одржавају предност до 9:6, када Нијемци серијом 9-1 стижу до 15:10. Услиједио је тајм-аут Ђорђевића, након којег су српски кошаркаши, прије свега захваљујући одличном скоку у нападу, преокренули резултат, те прву дионицу ријешили са 19:18.

У наставку меча, њемачки кошаркаши прелазе у вођство које постепено увећавају, те тројком Новицког стижу до плус седам (36:29). Међутим, услиједила је серија "Орлова" од 10-2 за коначан резултат првог дијела 39:38.

Њемачка је боље ушла у трећу четвртину, одмах прешла у вођство, које одржава до посљедња два минута, када Србија након тројке Неодвића стиже до предности (48:47). У наизвјесном финишу трећег периода Ерцег у посљедњим секундама погађа из тешке позиције за вођство "Орлова" 50:48.

Српски кошаркаши поенима Кузмића и Богдановића на почетку посљедњих 10 минута праве плус шест, на шта Нијемци одговарају серијом 6-0 за 56:56. Минут прије краја, Србија захваујући поенима Недовића има плус три (66:63), али је одмах стигао одговор Шафарцика, који тројком доноси изједначење "Панцерима". У јунака сусрета претворио се Бјелица, који је сјајним поеном у посљедње три секунде донио другу побједу Србији.

Најефикаснији у побједи Србије био је Бјелица са 12 поена уз три асистенције, Богдановић је уписао девет поена, три скока и четири асистенције, Ерцег је такође убацио девет поена, којима је додао и три ухваћене лопте, док је Теодосић остварио учинак од осам поена, три скока и четири асистенције.

За Њемачку Новицки је остварио "дабл-дабл" учинак са 15 поена, 10 скокова и три асистенције, једнак број поена убацио је и Плајс, уз седам скоква, док су Шафарчик и Шредер убацили по четири поена мање.

Сутра је на првенству Европе дан паузе, а у уторак од 14.30 Србију очекује дуел са Исландом од 14.30, док ће се Нијемци од 17.45 састати са Турском.

У осталим до сада одиграним утакмицама Белгија је у групи Д била боља од Естоније са 84, Македонија је у групи Ц славила против Холандије са 78:71, док је у групи А Русија савладала Пољску са 82:79.