05/09/2015 |  19:49 | Аутор: РТРС

"Орлови" савладали Шпанију на старту шампионата Европе

Кошаркашка репрезентација Србије савладала је Шпанију резултатом 80:70 у утакмици првог кола групе Б шампионата Европе.

Најефикаснији у побједи Србије био је Немања Бејлица са 24 поена, уз 10 скокова и четири асистенције. Немања Недовић је убацио 14 поена, Милош Теодосић 12 поена, уз пет скокова и четири асистенције, док је Богдановић осам кошева уз по 5 скокова и ухваћених лопти.

Код Шпанаца Гасол је убацио 16 поена уз пет скокова, 13 је додао Рејес, Пау Рибас је постигао 11, док је Никола Миротић остварио дабл-дабл са по 10 поена и скокова.

Српски кошаркаши су одлично су ушли у утакмицу, Калинић је постигао прве поене за Србију на такмичењу, да би "Орлови" убрзо стигли и до 5:0. Међутим, Шпанци половином првог периода хватају прикључак, стижу до изједначења (7:7), те серијом 14-2 прелазе у вођство 21:9. До краја прве дионице изабраници Аелксандра Ђорђевића смањују резултат на 21:11.

У наставку сусрета српски кошаркаши се буде и сјајном серијом Немање Недовића од 10 поена, од чега двије тројке, стижу до изједначења 34:34, а ли су Шпанци на крају ипак на одмор отишли са плус два (36:34).

Трећа дионица донијела је изједначену игру на паркету, да би Србија тројком Бјелице прешла у вођство (46:45). У посљедњем минуту трећег периода, играчи селектора Саше Ђорђевића сјајном игром стижу до највећих 12 поена предности.

Србија у посљедњих 10 минута улази са 10 поена предности (62:52), да би кошаркаши Серђа Скариола серијом 4-0 смањили на минус шест. Шпански кошаркаши на четири минута док краја стижу на минус три, на шта је Бјелица одговорио тројком за 69:66. У неизвјесном завшетку утакмице Шпанци поенима Гасола стижу на поен заостатка 69:68. "Орлови" тројком Бјелице бјеже на плус четири, а већ у наредном нападу поенима Богдановића са дистанце и до 77:70. Стечену предност кошаркаши Србије држе до краја за прву побједу на шампионату Европе.

Кошаркаши Србије у другом колу, сутра од 14.30 уз пренос на РТРС играју против Њемачке, док ће се Шпанија од 21 час, такође уз пренос на нашој телевизији, састати са Италијом.

У осталим утакмицма које су почеле у 17.30, односно 18. часова, Летонија је у групи Д била боља од Белгије са 78:67, Израел је оквиру групе А савладао Русију резултатом 76:73, док је у групи Ц Грчка славила против Македоније са 85:65.