27/08/2015 |  22:23 | Аутор: РТРС

Војводина без Лиге Европе

Фудбалери Војводине нису успјели да надокнаде заостатак од три гола из првог меча са Викторијом у Плзењу и пласирају се у групну фазу Лиге Европе.
Огњен Ожеговић (ФОТО: glassrpske.com) -
Огњен Ожеговић (ФОТО: glassrpske.com)

Тим Златомира загорчића је након пораза у Чешкој резултатом 3:0, вечерас поражен и на "Карађорђу" са 2:0, те је са укупних 0:5 завршио свој европски пут за ову сезону.

Играчи Војводине су офранзивно ушли у меч, створили неколико прилика које нису успјели реализовати. Најава лошег исхода сусрета по српског предтавника услиједила је у 19. минуту, када је након центаршута лоше је реаговао Жакула, закачио лопту која је погодила Игора Ђурића и завршила у мрежи домаћина. Коначан резултат утакмице поставио је Ђуриш на асистенцију Кипица у 62. минуту утакмице.

Војводина се сада окреће обавезама у домаћем шампионату, док ће се чешки првак наћи у жријебу за Лигу Европе, који ће се одржати у петак у Монаку.