26/08/2015 |  23:24 | Аутор: РТРС

ЛШ: У групној фази Манчестер, Бајер, Астана и ЦСКА

Након вечерас одиграних реванш утакмица плеј-офа Лиге шампиона, познато је још пет учесника групне фазе елитног клупског такмичења.

Бајер је у Леверкузену, након пораза у Риму резултатом 1:0, славио рптив Лација са 3:0 и прошао у групну фазу Лиге шампиона.

ЦСКА је на свом терену успио надокнадити заостатак од једног гола (1:2) из првог меча са Спортингом, те са 3:1 у реваншу изборити пролаз даље.

Партизан је остварио пирову побједу у дуелу са екипом БАТЕ Борисов. Шампион Србије је након пораза резултатом 1:0 у гостима, савладао бјелоруску екипу са 2:1, која је прошла даље захваљујући голу у гостима.

Фудбалери Манчестер јунајтеда су послије побједе 3:1 на "Олд Трафорду", са 4:0 савладали Бриж у гостима. Јунак вечерашњег тријумфа "Црвених ђавола" био је Вејн Руни, који је постигао три гола.

Астана је након 1:0 на свом терену одиграла неријешено (1:1) у Никозији против АПОЕЛ-а и прошла у групну фазу такмичења. Казахстанци су на Кипру губили од 60. минута, да би бивши фудбалер Црвене звезде и Домжала, Немања Максимовић, шест минута прије краја меча, постигао гол за 1:1 и пролаз Астане. Подсјећамо, Максимовић је голом у продужету, донио побједу Србији у финалу У-20 Свјетског првенства против Бразила.

У уторак су пласман у групну фазу изорили загребачки Динамо, Малме, Валенсија, Шахтјор и Макаби.

Поражене екипе ће наступити у групној фази Лиге Европе.