04/08/2015 |  21:45 | Аутор: РТРС

Ватерполисти Србије у полуфиналу Свјетског првенства

Ватерполо репрезентација Србије пласирала се у полуфинале Свјетског првенства у Казању.
Ватерполо репрезентација Србије (Фото: waterpoloserbia.org) -
Ватерполо репрезентација Србије (Фото: waterpoloserbia.org)

"Делфини" су у мечу четвртфинала били бољи од селекције Сједињених Америчких Држава резултатом 12:7 (4:2, 3:, 2:1, 3:1).

Изабранике Дејана Савића у полуфиналу очекује репрезентација Италије, која је са 8:7 била боља од Мађарске.

Американци су боље ушли у меч, повели са 2:0, да би селекција Дејана Савића смањила на 2:1. Тај гол пробудио је ватерполисте Србије, који до краја првог периода постижу још три гола за 4:2.

Ватерполисти САД у наставку стижу до изједначења, да би "Делфини" поново стекли два гола предности. До краја друге четвртине, виђена су још два гола, по један у мрежама обје селекције, тако да се на одмор одлази при резултату 7:5 за Србију.

Амерички ватерполисти смањују резултат на почетку треће четвртине на 7:6, да би Србија са два везана гола први пут на мечу стигла до три гола предности - 9:6, што је уједно и резултат прије почетка четвртог периода.

Посљедњих осам минута ватерполисти Србије добијају са 3:1 и заслужено пролазе у полуфинале.

У другом полуфиналу састаће се Хрватска и Грчка.