06/07/2015 |  08:25 | Аутор: Б92

Америчке фудбалерке на крову свијета

Женска фудбалска репрезентација Сједињених Држава тријумфовала је на Свјетском првенству у Канади, побједом над Јапаном са 5:2.
Фудбалерке САД шампиони свијета - Фото: Getty Images
Фудбалерке САД шампиони свијетаФото: Getty Images

Јунакиња тог тријумфа била је Карли Лојд, која је постигла хет-трик у Ванкуверу.

Американке су се тако послије 16 година вратиле на светски трон, а уједно су се Јапанкама осветиле за пораз од прије четири године.

Финална утакмица планетарног шампионата је донијела много узбуђења, али су Американке доминирале од старта.

Јапанке су поклекле два пута у првих пет минута, а Лојдова је Сједињеним Државама донијела предност од 2:0. Лорен Холидеј је повисила на 3:0 послије лоше реакције одбране Јапана, што јој је дало прилику да постигне спектакуларан гол.

Међутим, трећи гол Лојдове је успио да га засјени, а он је дошао само минут касније, када је јунакиња побједе видјела да је голманка Јапана Ајуми Каихори напустила гол.

Јуки Огими је постигла први гол за Јапан, успјевши да савлада Хоуп Соло на истеку првих пола сата игре, да би аутогол Џули Џонсон дао наду Јапану у 52. минута да можда може до преокрета.

Ипак, само два минута касније, Тобин Хит је Американкама донијела предност од 5:2, а касније се испоставило да је тако поставила коначан резултат.