01/07/2015 |  12:11 | Аутор: РТРС

Фудбалерке САД прве финалисткиње СП

Женска фудбалска репрезентација Сједињених Америчких Држава пласирала се у финале Свјетског првенства у Канади, савладавши селекцију Њемачке са 2:0.
Фудбалерке САД у финалу Свјетског првенства (ФОТО: fansided.com) -
Фудбалерке САД у финалу Свјетског првенства (ФОТО: fansided.com)

Американке су се тако у Монтреалу пласирале у друго узастопно финале шампионата свијета.

Велику улогу у утакмици одиграо је главни арбитар из Румуније Теодора Албон, преноси Б92.

Она је најприје прекршај над Алекс Морган у 69. минуту окарактерисала као пенал, иако је Анике Кран оборила ван казненог, да би Чарли Лојд погодила за предност, а коначан резултат поставила је Кели О'Хара у 84. минуту.

Десет минута прије водећег гола САД Селиа Шашић је промашила једанестерац за Њемачку.

И тада је Румунка направила грешку, јер није искључила Џули Јонстон, већ јој показала само жути картон, која је као посљедња играчица у одбрани са леђа повукла Александру Поп.

САД ће се за своју трећу титулу борити против побједника дуела између Јапана и Енглеске, који је на програму у четвртак од један час после поноћи.