Финале Лиге Европе: Дњепар - Севиља, РТРС од 20.35

Фудбалери Севиље и Дњепра састаће се вечерас у финалу Лиге Европе.
Финале Лига Европе: Севиља - Дњепар (илустрација РТРС) -
Финале Лига Европе: Севиља - Дњепар (илустрација РТРС)

Финални сусрет овогодишњег издања Лиге Европе одиграће се на Национланом стадиону у Варшави са почетком у 20 часова и 45 минута уз пренос на Телевизији Републике Српске.

Украјински представник је у двомечу полуфинала савладао Наполи, док је бранилац трофеја елимнисао Фjорентину.

Фудбалери Севиље играју импресивно у Лиги Европе ове сезоне, посљедњу утакмицу изгубили су у новембру прошле године од Фејнорда, а од тада па до данашњег финала нанизали су осам побједа те једну утакмицу одиграли неријешено.

С друге стране, Дњепар је у протеклих 10 сусрета забиљежио пет побједа, три неријешена резултата и два пораза.

Клуб из Андалузије улази у вечерашњи дуел након побједе у гостима над Малагом резутлатом 3:2 у посљедњем колу Примере, а као пети тим на крају сезоне наступиће и наредне године у Лиги Европе.

Успјешан је у  претпосљедњем колу националног шампионата био и Дњепар, савладавши у дербију Шатхјор са 3:2.

Клуб из Дњепропетровска у вечерашњем финалу неће моћи рачунати на повријеђене Кравченака и Зозујлу, док ће у редовима Севиље из истих разог изостати Бето и Пареха.

Финале Лиге Европе између Дњепра и Севиља игра се вечерас, са почетком у 20 часова и 45 минута на Националном стадиону у Варшави.