28/04/2015 |  07:37 | Аутор: Б92

Борнмут након 125 година у Премијер лиги

Фудбалери Борнмута савладали су Болтон са 3:0, у претпосљедњем колу енглеског Чемпионшипа и тако практично обезбиједили Премијер лигу.

Борнмут сада има 87 бодова, три више од Мидлзброа, али и за чак 19 голова бољу гол разлику.

То значи да би само чудо могло да донесе преокрет у посљедњем колу, па ће екипа Борнмута први пут у својој 125-годишњој историји играти у највишем рангу енглеског такмичења.

Марк Пјуг постигао је први гол у 39. минуту, Мет Ричи је погодио за 2:0 у 44, а побједу је овјерио Калум Вилсон у 78. минуту утакмице.

Борнмут ће директно у Премијер лигу заједно са Вотфордом Славише Јокановића, али још увијек није познато ко ће бити шампион Чемпионшипа, пошто коло прије краја Борнмут има бод мање од Вотфорда.

Борнмут у посљедњем колу гостује Барнслију, док Вотфорд дочекује Шефилд Венздеј.

Није познато још увијек ни које четири екипе ће у плеј-оф. Мидлзбро (84) је сигуран, као и Норич (83), док ће се за преостала два мјеста борити Ипсвич (78), Дерби (77), Брентфорд (75) и Вулверхемптон (75).