26/04/2015 |  19:06 | Аутор: РТРС

Младост боља од Славије, Сарајево преузело врх табеле

Фудбалери Младости из Велике Обарске савладали су на свом терену Славију резултатом 2:1 у 24. колу Премијер лиге Босне и Херцеговине.

Славија је повела голом Карића у 61. минуту, да би на 1:1 изједначио Марковић свега 10-ак минута касније. Важна три бода, у борби за опстанак у елитном рангу, Младости је донио Цицмил у самом финишу утакмице.

Тим из Велике Обарске након овог кола налази се на претпосљењем, 15. мјесту првенствене табеле са 20 бодова, колико има и Витез на 14. позицији, три више од посљедњепласиране Звијезде.

С друге стране, Славија је након овог пораза на 10. мјесту са 26 бодова.

Сарајево је у дербију кола славило на "Кошеву" против Широког Бријега са 1:0. Једини гол на утакмици постигао је Велкоски у 12. минуту сусрета.

"Бордо" тим је након данашње побједе презуео врх првенствене табеле са 50 бодова, колико има и другопласирани Широки Бријег.

Градски дерби у Мостару између Вележа и Зрињског завршен је без побједника (1:1), као и дуел Травник - Олимпик (0:0).