23/04/2015 |  23:02 | Аутор: РТРС

ЛЕ: Севиља, Наполи, Фиорентина и Дњипро у полуфинлу (ВИДЕО)

Фудбалери Севиље пласирали су се у полуфинале Лиге Европе одигравши у реванш сусрету четвртфинала 2:2 са Зенитом у Санкт Петербургу.

Подсјећамо, бранилац трофеја је у првој утакмици одиганој у на свом терену славио са 2:1.

Севиља је у вечерашњем дуелу прва стигла до вођства голом Баке са 11 метара у шестом минуту. На 1:1 изједначио је Рондон у 48, да би преокрет руском тиму донио Хулк голом у 72. минуту утакмице. Коначних 2:2 поставио је Гамеиро у 85. минуту сусрета.

Пласман у полуфинале изборили су и фудбалери Наполија, који ус након побједе 4:1 у гостима, ремизирали са Волфсбургом на свом терену (2:2) и заслужено прошли даље.

Фиорентина је након 1:1 у Москви, остварила побједу резултатом 2:0 против Динама у Фиренци.

Посљедњи учесник полуфинала биће екипа Дњипра која је након 0:0 у гостима, савладала на свом терену Бриж са 1:0.