07/03/2015 |  20:13 | Аутор: Б92

Звезда у дербију кола боља од Војводине

Фудбалери Црвене звезде савладали су Војводину на стадиону Рајко Митић резултатом 3:0 у дерби мечу 18. кола Јелен Суперлиге.

Звезда је овом побједом смањила заостатак за лидером првентва Партизаном на четири бода, који је нешто раније славио у Новом Саду против Доњег Срема.

Тим Ненада Лалатовића је повео већ у петом минуту, када је Џошуа Паркер практично "украо" гол Александру Катајиу, а чини се да се том приликом активиро из офсајда. Репрезентативац Антигве и Барбуде је пола часа касније дуплирао предност домаћих.

Питање побједника ријешио је Лука Јовић, својим првенцем на "Рајку Митићу", послије седам минута игре у наставку.

Дуел у Београду протекао је у рођенданском расположењу, јер је домаћин славио 70, а гост 101. рођендан клуба.