07/03/2015 |  18:56 | Аутор: РТРС

Кошаркаши Игокее савладали Цибону у Загребу (ВИДЕО)

Кошаркаши Игокее савладали су Цибону, у Загребу, резултатом 81:78, у 24. колу АБА лиге.

Тим из Александровца је тако стигао до осме овосезонске побједе, док је Цибони ово био 16. пораз.

Игокеа је добро ушла у меч, повела са 10:5, да би домаћи кошаркаши у наставку заиграли боље те у деветом минуту имали и +6 (22:16). Међутим, крај првих 10 минута је ипак припао тиму Жељка Лукајића који у другу четвртину улази са минималном предношћу (24:23).

Наставак утакмице донио је доста изједначену ситуацију на терену, гдје су се обје екипе смјењивале у вођству, али је актуелни шампион на полувријеме ипак отишао са вођством (44:38).

Кошаркаши Игокее покушавали су стићи предност Загрепчана током треће четвртине и на крају долазе до предности (63:62).

Александровчани посљедњу дионицу добијају са 18:16 за четврту побједу у низу.

Игокеу је до побједе предводио Брејди Хеслип са 23 постигнута поена, док је у пораженој екипи најефикаснији био Анте Жижић са 19 поена.

У наредном колу Игокеа дочекује Црвену Звезду, док Цибона гостује у Скопљу код МЗТ-а.