26/02/2015 |  23:21 | Аутор: РТРС

ЛЕ: Прошли Рома, Евертон, Наполи, Торино и Бриж у (ВИДЕО)

Наступ у осмини финала Лиге Европе изборили су фудбалери Роме, Торина, Брижа, Евертона, Наполија, Дњипра и Волфсбурга.

Рома је након ремија на "Олимпику", славила у Ротердаму против Фејнорда резултатом 2:1. Голове за "Вучицу" постигли су Љајић у 45. и Жервињо у 60. минуту, док је једини погодак за домаће дјело Мануа у 57. минуту утакмице.

Сусрет у Ротердаму обиљежио је прекид који су изазвали домаћи навијачи због судијске одлуке да искључи играча Фејенорда.

Навијачи Фејенорда су своју ружну страну показали и неколико минута прије краја полувремена када су напумпали балоне у облику банана, а онда је једна полетјела ка Жервињу.

Четврти судија је одмах реаговао, па је узео банану и избацио је ван терена, пријавивши све делегату утакмице.

Најдраматичнији меч другог термина одигран је у Билбау гдје је Атлетик два пута стизао вођство Торина, али је изгубио, те су Италијани прошли даље.

Дњипро након 2:0 у првој утакмици ремизирао у Пиреју са Олимпјакосом (2:2) и заслужено изборио наступ у осмини финала.

Бриж и Евертон су остварили лаке побједе над Алборгом и Јанг Бојсом, док је Наполи након 4:0 у првој утакмици минималцем потврдио пролаз у сусрету са Трабзоном.

Подсјећамо, раније су пролаз избориле екипе Интера, Фиорентине, Севиље, Динама из Москве, Зенита, Бешикташа, Виљареала, Ајакса и Динама из Кијева.