Исламска заједница преко Хрватске увозила оружје у БиХ
Камиони су стигли на одредиште иако је у то вријеме постојала забрана трговине и увоза наоружања у БиХ.
У захтјеву су наведене спецификације комплетног наоружања које треба да буде прошверцовано, односно гранате, мине, ручни ракетни бацачи и ракете за ове бацаче, снајперске пушке, барут, упаљачи за мине, војнички опасачи и униформа, те помоћна опрема за радио-везу, пише "Глас Српске".
Прецизирано је да конвој полази из касарне 4. јула 1992. године у Дугом Селу правцем Загреб - Ријека - Сплит - Имотски - Посушје - Коњиц - Крешево - Високо.
Међу документима које је Кебо предао Тужилаштву налази се и одлука о формирању банке чији су акционари, поред осталих, организација ТВРА /Third World Relief Agency/ која је повезана са тероризмом и СДА.
Ту су и банковни рачуни на основу којих се види да је ова организација уплатила бошњачким политичарима милионе долара, њемачких марака, аустријских шилинга.
Кебо је Тужилаштву БиХ доставио око осам хиљада докумената у вези са злочинима почињеним над Србима у Возући, те доказе против ратног начелника ЦСБ Зеница Шефика Џаферовића и команданта Трећег корпуса тзв. Армије РБиХ Сакиба Махмуљина у вези с тим злочинима.
Он је прослиједио тужиоцима и документа која доказују да је одред "Ел муџахедин" учествовао у нападу на Возућу као јединица Трећег корпуса Армије РБиХ.