26/01/2015 |  22:40 | Аутор: РТРС

КАН: ДР Конго и Тунис у четвртфиналу (ВИДЕО)

Фудбалери Демократске Републике Конго и Туниса пласирали су се у четвртфинале Афричког купа нација након што су у посљедњем колу групе Б у међусобном дуелу одиграли неријешено (1:1).

Тунис је у вођство дошао голом Акаичија у 41. минуту, да би бод вриједан пролаза у наредну фазу ДР Конгу донио Жереми Бокила у 66. минуту меча

У другом мечу исте групе групе Зеленортска Острва и Замбија одиграли су меч без голова.

Тунис је групну фазу окончао као првопласирана екипа са пет бодова, ДР Конго и Зеленортска острва острва имају по три бода, с тим да ДР конго има бољу гол разлику, док је на посљењем мјесту Замбија са два освојена бода.

ДР Конго ће се 31. јануара, у четвртфиналу састати са Конгом, а истог ће се Тунис састати са Екваторијалном Гвинејом.

Сутра су на распореду утакмице посљедњег кола у групи Ц. Оба меча играју се од 19 часова, а састају се Сенегал и Алжир, те Јужна Африка и Гана.