25/10/2014 |  21:05 | Аутор: Агенције

Премијер лига БиХ: Тежак пораз Радника

Шест утакмица 12. кола фудбалске БХТ Премијер лиге Босне и Херцеговине одиграно је данас у термину од 14.30.

У дербију кола, у којем су се на стадиону ''Отока'' у Сарајеву састали Олимпиц и Широки Бријег, није било голова.

Фудбалери Сарајева остварили су високу побједу од 5:0 против Радника из Бијељине. По два поготка за домаћи тим постигли су Шевко Окић (14. и 49. минут) и Крсте Велкоски (22. и 25.), док је један погодак постигао Немања Билбија (31.).

Челик је на ''Билином пољу'' савладао Славију с 3:2 поготком у посљедњем минуту регуларног дијела сусрета.

Стријелци за домаћи тим били су Јово Којић (2.), Марин Поповић (72.) и Никола Шимић (90.), а голове за Славију постигли су Горан Поповић (55.) и Зоран Кокот (81. пенал).

Актуелни првак БиХ Зрињски у гостима је побиједио екипу Травника с 3:1 и с нова три бода се приближио лидеру првенства, Широком Бријегу, на само бод заостатка.

Стријелци за Зрињски били су Стево Николић (44.), Небојша Поповић (52.) и Данијел Стојановић (62.), а једини погодак за домаћина постигао је Смајић у 92. минуту.

Вележ је на свом терену декласирао екипу Витеза с 4:0. Три поготка постигао је Анел Хебибовић (48., 54. и 86.), а један Мирза Ћемаловић (13.).

Дрина и Звијезда из Градачца подијелили су бодове у Зворнику. Звијезда је повела у 27. минуту поготком Диате, док је домаћи тим изједначио голом Мемовића у 45. минуту.