21/10/2014 |  23:13 | Аутор: РТРС

Вече рекорда у Лиги шампиона

Први дан трећег кола фудбалске Лиге шампиона донијело нам је чак 40 голова, или чак пет по мечу.

Уторак, 21. октобар 2014. године остаће упамћен као дан када је постигнуто највише голова у историји Лиге шампиона!

У току вечери постигнуто је чак 40 голова је на осам мечева најелитнијег клупског такмичења.

Подсјећамо, првог септембра 1997. године пало је више голова (44), али у 12, а не осам утакмица.

Јунак вечери је свакако Луис Адриано који је у гостујућој побједи Шахтјора против БАТЕ Борисова од 7:0 погодио је чак 5 пута у мечу групе Х.

То је за руком пошло још једино Лионелу Месију то пошло за ногом у досадашњим издањима Лиге шампиона. Међутим, Луис Адријано је постао први фудбалер који је постигао 4 гола у првом полувремену у историји Лиге шампиона.

Фудбалери Бајерна су побједом против Роме и Шахтјора против БАТЕ Босрисова вечерас постали једини у историји најелитнијег клупског такмичења који су као гости постигли 5 и више голова у једном полувремену.

Барселонин Аргенитнац Лео Меси је постигао свој 69. гол у Лиги шампиона, и тако се изједначио са Роналдом на другом мјесту, а испред је само Раул са 71. голом.

Челзијев Доминик Соланке је постао најмлађи играч икада који је играо за "плавце" у Лиги шампиона са 17 година и 112 дана.