21/10/2014 |  22:31 | Аутор: РТРС

ЛШ: Бајерн декласирао Рому, а Шахтјор БАТЕ Борисов

Фудбалери Бајерна салвладали су као гости Рому са 7:1 у дерби мечу првог дана трећег кола Лиге шампиона.

Баварци су посао на "Олимпику" завршили већ у првом полувремену када су повели са 5:0. Рому је "начео" Робен већ у деветом минуту, да би на 2:0 повисио Геце у 24. минуту меча. Свега минут касније на 3:0 повисио је Левандовски, а до краја првог дијела сусрета у сријелце се поново уписао Робен, а затим и Милер са 11 метара. За њемачки тим у наставку су погодили Рибери и Шаћири, а једини гол за домаћине постигао је Жервињо.

У истој групи, фудбалери ЦСКА и Манчестер ситија подијелили су бодове (2:2).

У групи Ф Пари Сен Жермен је као гост минимални резултатом голом Каванија савладао АПОЕЛ, док је Барселона са 3:1 поразила Ајакс.

Чак 13 голова виђено је у групи Г. Челзи је са 6:0 испратио Марибор, док је Шалке у Гелзенкирхену са 4:3 савладао Спортинг.

БАТЕ је декласиран са 7:0 на свом терену од Шахтјора у групи Х. У истој групи, Порто је са 2:1 био бољи од Атлетик Билбаа.