17/09/2014 |  06:59 | Аутор: sport.ba

Бензема и Балотели срушили рекорде Лиге шампиона

Карим Бензема, Француз у дресу Реал Мадрида, остаће упамћен као стријелац јубиларног, 1.000. гола за најтрофејнији европски клуб у евро-куповима!

Ниједан клуб, за сада, није успио да стигне до хиљадитог гола у Европи, а то је Реалу, најтрофејнијем клубу у УЕФА такмичењима, успјело 16. септембра 2014. године.

У утакмици са Баселом, у 1. колу Лиге шампиона за сезону 2014/15, Бензема је јубиларни гол постигао у 79. минуту, за водство шампиона Европе од 5:1.

Само три минута касније, на "Енфилду", Марио Балотели постигао је свој први гол од доласка у Ливерпол и "отворио" одбрану Лудогореца послије минијатуре у шеснаестерцу.

Балотели је у том тренутку постао први Италијан који је успио да постигне гол у Лиги шампиона за четири различита клуба – два италијанска, Интер и Милан и два енглеска, Манчестер сити и Ливерпул.