12/09/2014 |  23:52 | Аутор: РТРС

Србија у финалу Свјетског првенства

Кошаркашка репрезентација Србије пласирала се у финале Свјетског првенства које се игра у Шпанији.

Српски кошаркаши су вечерас у Мадриду били бољи од Француске и славили резултатом 90:85.

"Орлови" су овог пута разлику направили у првом полувремену. Милош Теодосић је од почетка бриљирао, па је Сербија на полувремену имала 14 поена предности.

Ништа се није промијенило ни у трећој четвртини, али је великом серијом тројки Батума Француска пет минута прије краја пришла на само минус четири (65:61). Одговорио је Богдановић са пет везаних поена, али ни ту није био крај.

Француска је невјероватним шутем за три поена учинила и сам финиш утакмице драматичним, 18 секунди прије краја било је само 84:82, али је Никола Калинић убацио оба слободна бацања, на другој страни је Ертел промашио, а Бјелица је ставио тачку на пласман Србије у финале!

Најефикаснији у тиму "орлова" били су Теодосић са 24, Богдановић са 13, Марковић, Крстић и Радуљица са по 11 и Бјелица са 10 поена. Код Француза је најбољи био Батум са 35 поена.

Србија ће у недјељу од 21.00 играти у финалу против репрезентације САД-а, која је синоћ у првом полуфиналном мечу савладала Литванију.