Служба за послове са странцима није учествовала у овјери позивног писма Куртију
Истакнуто је да нетачне информације о томе нарушавају углед Службе за послове са странцима и доводе јавност у заблуду.
Из Службе су напоменули да је издавање виза у директној надлежности Министарства иностраних послова у Савјету министара, у овом конкретном случају Амбасаде БиХ у Скопљу.
Како су појаснили, 3. децембра је Амбасада БиХ у Скопљу унијела у електронски систем МИС-а податке о Куртију, рођеном 24. марта 1975. године, да би Служба за послове са странцима извршила провјеру у бази Регистра одређених странаца.
- Након извршене провјере, утврђено је да предметно лице није регистровано у поменутој бази те је путем електронског система МИС-а одговорено да лице не пролази кроз базу Регистра - наводи се у саопштењу.
Наглашено је да Служба за послове са странцима увијек стоји на располагању медијима да би благовремено провјерили информацију прије њиховог објављивања у случају било каквих недоумица или питања везаних за надлежност Службе.
Министар безбједности у Савјету министара Ненад Нешић рекао је раније да је Курти добио краткорочну визу која вриједи неколико дана и да му је позив за посјету, према информацијама којима располаже, упутио потпредсједник Федерације БиХ Рефик Лендо.
Курти је боравио у Сарајево гдје се јуче састао са члановима Предсједништва БиХ Жељком Комшићем и Денисом Бећировићем, као и са федералним премијером Нермином Никшићем, те се обратио на скупу који је организовао "Круг 99".