Броћета: Српска дјеца у Босанском Петровцу изучавају "бошњачки језик"
Броћета је истакао да је положај Срба у ФБиХ тежак, посебно тамо гдје српски народ нема своје легитимне представнике на локалном или кантоналном нивоу.
- Примјер тешког положаја Срба је у Посавском кантону, гдје је за пет година само један Србин успио да се запосли у Оџаку. Тешко је и Србима у Кључу, Санском Мосту, Тузли, Мостару и Ливну. Једноставно немају никаква права - истакао је Броћета.
Он је навео да су Срби у Дрвару, Гламочу и Босанском Грахову, иако у тешком положају, ипак успјели да се изборе бар за нека права, као што је изучавање матерњег језика и националне групе предмета у школама.
- Велику улогу у опстанку српског народа има Српска православна црква, која нас окупља. Црква има велику улогу у очувању нашег идентитета на овим просторима - рекао је Броћета за Срну.
Он је додао да је Његово преосвештенство епископ бихаћко-петровачки Сергије много учинио за вјеру, српски народ и за обнову светиња на овом подручју.
Броћета је поручио да је Србима у ФБиХ важна подршка Републике Српске и Србије.
- Ми са поносом причамо о нашој припадности и неизмјерно смо захвални руководству Српске и Србије који нам дају помоћ и подршку и заједно са нама који смо се вратили у Федерацију не дају да се ова наша вјековна огњишта угасе - истакао је Броћета.