23/09/2024 |  20:56 ⇒ 20:56 | Аутор: ТАНЈУГ

Звезда "прегазила" Партизан у 174. дербију, хет-трик Ендиајеа

Фудбалери Црвене звезде побиједили су вечерас Партизан резултатом 4:0 (2:0) у мечу 9. кола Суперлиге Србије.
Партизан - Црвена звезда (фото: TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ) -
Партизан - Црвена звезда (фото: TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ)

Три гола за Црвену звезду на стадиону у Хумској постигао је Шериф Ендиаје у 24. из пенала, 55. и 65. минуту. Једном у стријелце се уписао Силас Катомпа Мвумпа у трећем минуту надокнаде првог полувремена.

Црвена звезда је стигла до прве побједе на стадиону у Хумској после осам и по година. Звезда је по први пут у историји "вјечитих дербија" победила Партизан резултатом 4:0 на стадиону у Хумској.

"Црвено-бели" се налазе на првом мјесту на табели Суперлиге Србије са 22 бода, док је Партизан девети са 11.

Црвена звезда ће у наредном колу на свом терену дочекати Железничар, док ће Партизан гостовати екипи Младости у Лучанима.