22/09/2024 |  08:04 ⇒ 11:58 | Аутор: РТРС

АБА лига: Игокеа славила у Сплиту, Звезда стартује у Дубаију

Кошаркаши Игокее побједом против Сплита у гостима 79:74 почели су нову сезону регионалне лиге.
Аба лига - Фото: РТРС
Аба лигаФото: РТРС

Тим Ненада Стефановића био је бољи ривал у првом полувремену, а онда су слабије одиграли одбрану у трећој четвртини.

Домаћи тим је то искористио и почетком посљедње четвртине играо одлично када су отишли на девет поена предности.

Узватила је Игокеа серијом 19:1, коју је покренуо Драган Милосављевић са двије тројке у низу и меч одвела на своју страну. Код побједника Брајс Џонс 12, Бориша Симанић и Драган Милосављевић по 10 поена. На другој страни Шенон Шортер 17.

Титулу брани Црвене звезда, која ће данас гостовати код новог члана Лиге, састава Дубаија, од 17 часова.

Партизан ће прву утакмицу сезоне одиграти у сриједу, 25. септембра, када ће дочекати екипу чачанског Борца, а истог дана ће Игокеа одиграти меч 2. кола, на гостовању, против екипе Задра.