18/06/2021 |  17:44 | Аутор: Вечерње новости

Шведска са пенала савладала Словачку

Фудбалери Шведске у другом колу Е групе савладали су Словачку са 1:0 . Упркос минималцу виђена је јако узбудљива утакмица.

Само захваљујући одличном Мартину Дубравки Словачка је дозволила само један гол Швеђанима.

Имали су гости у 50. минуту и прву озбиљнију прилику да дођу до гола. Ондреј Дуда је примио одлично додавање у 50. минуту, али је шутирао тик изнад пречке.

Потом су се у 60. минуту ређале шансе за Швеђане. Маркус Данијелсон је шутирао, изнад пречке, а прије тога неколико минута Дубравка одлично реагује на ударац из близине.

Седам минута касније Александер Исак је главом тукао, лопта одлази тик изнад пречке, а у 71. минуту имао је прилику да се искупи из колосалне прилике. Шутирао је у доњи лијеви угао, а Дубравка поново на висини задатка.

Само пет минута након тога Дубравка је имао дуел са Данијелом Сибертом, а судија је показао на бијелу тачку. Емил Форсеберг је био сигуран извођач са "бијеле тачке" за 1:0. Тражили су у 96. минуту Словаци пенал, али није га било.

Шпанија је трећа у групи са једним освојеним бодом, а сутра ће играти против Пољске.