17/06/2021 |  21:15 | Аутор: РТС

Побједа кошаркашица Србије на старту ЕП

Репрезентација Србије савладала је Италију са 86:81 на старту Европског првенства у Валенсији.
ЕП: Србија - Италија (Фото: fiba.basketball) -
ЕП: Србија - Италија (Фото: fiba.basketball)

Чудесном игром у посљедњим минутима меча у Валенсији, кошаркашице Србије дошле су до побједе над Италијом на старту Европског првенства.

Послије прве четвртине, резултат је био 19:19, а Италијанке су на полувремену имале минималну предност од два поена – 39:37.

Средином треће дионице, Италијанке су искористиле пад у игри екипе Марине Маљковић, па су се одлијепиле на осам поена предности.

У самој завршници, Србија је смањила тројком Ане Дабовић и ушла у посљедњу дионицу са заостатком од пет поена.

Италијанке су контролисале утакмицу до завршнице, а имале су десет поена предности.

Јаком одбраном и тројком Саше Чеђо, Србија је успјела да унесе мало неизвјесности, али је драма достигла врхунац у посљедњем минуту.

Италија је водила са 74:68 на минут до краја меча.

Сјајна одбрана Србије, а ефикасна игра у нападу: прво је Соња Васић погодила, потом Ана Дабовић, па је Соња Васић поново била прецизна за изједначење.

Соња Васић је имала шут за победу, али није погодила, а прегледањем снимка утврђено је да је направила и кораке.

Меч је отишао у продужетке, гдје су изабранице Марине Маљковић заблистале.

Јака игра у одбрани, а концентрисана у нападу, па је Србија савладала Италију са 86:81.

Соња Васић је постигла 27 поена, имала 13 скокова и седам асистенција.

Ивон Андерсон је постигла 18 поена, а Јелена Брукс 14.