05/06/2021 |  08:48 ⇒ 08:53 | Аутор: Б92

Клиперси изборили историјску седму утакмицу (ВИДЕО)

Кошаркаши Лос Анђелес Клиперса побиједили су Далас Мавериксе резултатом 104:97 и изборили седми меч.
Клиперси - Фото: Getty Images
КлиперсиФото: Getty Images

Клиперси су у Даласу побиједили у шестом мечу и то је шести меч у серији који добијају гости, што је највише у историји.

Кавај Ленард је одиграо феноменално. Постигао је чак 45 поена уз 6 скокова, 3 асистенције и 2 украдене лопте и носио Клиперсе до побједе 104:97.

Српски репрезентативац Бобан Марјановић почео је меч у стартној постави и Рик Карлајл му је повјерио 17 минута на паркету, па је Бобан за то вријеме имао 12 поена и 9 скокова, од чега 4 у нападу.

Мавси су у првом полувремену били доста бољи ривал, а дио тога иде на душу Кавају Ленарду који је у првој четвртини имао само три поена, а онда је "осуо паљбу" по Даласу и меч завршио са 45 поена.

Сјајан је био и Лука Дончић, дао је све од себе да се историјска седма утакмица не одигра и да Далас у свом дому обезбиједи дуел са Јутом у полуфиналу Запада, али је тај покушај био неуспјешан.

Након солидне друге четвртине Клиперса, Далас је наставио у себи препознатљивом ритму у трећој да би Ленард, Џорџ, Џексон и остали у финалном кварталу убацили 31 поен, наспрам 20 Мавса и меч је био ријешен резултатом 104:97.

На крају, Кавај Ленард најефикаснији са 45 поена, 25 је имао Реџи Џексон, 20 Пол Џорџ, док је Ивица Зубац имао само 2 поена.

У редовима Маверикса, Дончић је најефикаснији са 29 поена, 8 скокова и 11 асистенција, 23 је убацио Тим Хардавеј Џуниор, а 12 Бобан Марјановић.

Седма утакмица игра се у недјељу од 21 час и 30 минута.