14/04/2021 |  23:27 ⇒ 23:28 | Аутор: Б92

Преокрет Ситија у Дортмунду

Фудбалери Манчестер Ситија прошли су у четвртфиналном двомечу екипу Борусије из Дортмунда.
Борусија - Манчестер - Фото: getty
Борусија - МанчестерФото: getty

Изабраници Пепа Гвардиоле су након оних 2:1 из првог меча, "милионере" савладали истим резултатом и на гостовању.

У полуфиналу их чека Пари Сен Жермен, који је у уторак увече елиминисао Бајерн из Минхена, актуелног шампиона Европе.

"Грађани" нису добро кренули у Дортмунду и од 15. минута били су у заостатку. Стријелац за домаће био је Белингем, младић рођен 2003. године.

Смушено је реаговала одбрана Ситија на челу са Џоном Стонсом, а Белингем је успео да довољно прецизним ударцем савладао Едерсона.

Овај играч је и спријечио изненађење нешто касније, када је практично са гол линије избацио лопту након ударца Махреза.

Ипак, Алжирац је успио да се упише у стријелце и то из пенала у 55. минуту. Једанаестерац је скривио Емре Џан, тако што је играо руком послије убачаја са бока.

Све је било решено у 75. минуту, када је Фил Фоден уз помоћ стативе преварио голмана Хица и запечатио тријумф у овом двомечу.

Полуфинала су на програму 27/28. априла, односно 4/5. маја.