07/04/2021 |  16:17 ⇒ 16:19 | Аутор: Независне

Сарајево минималцем против Тузла Ситија дошло на корак до финала Купа

Фудбалери Сарајева направили су на Тушњу велики корак ка финалу Купа Босне и Херцеговине након што су у првој утакмици полуфинала славили у гостима код Тузла Цитyја резултатом 1:0.
ФК Сарајево (фото:ФК Сарајево) -
ФК Сарајево (фото:ФК Сарајево)

Домаћи су имали теренску иницијативу на почетку утакмице те прву велику прилику у 18. минуту. Црнкић је шутирао, али је Ковачевић сјајно одбранио његов ударац.

Узвратило је Сарајево десет минута касније. Фанимо је побјегао одбрани Тузле, заобишао Муминовића и шутирао, али је један домаћи играч у посљедњи трен спасио. До одласка на одмор више није било узбуђења па су мреже мировале у скромном првом полувремену.

па и не изненађује нешто лошији фудбал који је настављен и у другом полувремену.

Ипак, десет минута игре у наставку било је довољно да Сарајево дође у предност. Фанимо је шутирао након једне одбијене лопте и од стативу погодио мрежу гола Тузлака за вођство Бордо тима. Изабраници Винка Мариновића су до краја меча искусно и стрпљиво сачували предност те су тако стекли велику предност уочи узврата.

Реванш полуфинала између Сарајева и Тузла Цитyја игра се 21. априла на стадиону "Асим Ферхатовић Hase".