05/04/2021 |  07:39 ⇒ 08:07 | Аутор: РТС

Клиперси "разбили" Лејкерсе у дербију Лос Анђелеса

У дербију Лос Анђелеса, Клиперси су савладали Лејкерсе резултатом 104:86.

У првом мечу ове вечери, Чикаго Булси савладали су Бруклин Нетсе резултатом 115:107.

Лејкерси су били без Леброна Џејмса, Ентонија Дејвиса и Андреа Драмонда, па је убједљива победа Клиперса била и очекивана.

Клиперси су сада на 33-18, док су Лејкерси на скору 31-19.

Маркус Морис био је главна звијезда првог полувремена. Прво се у првој четвртини надметао са братом близанцем Маркифом – Маркус је убацио 11, а Маркиф 9 поена и Клиперси су имали +7 после првих 12 минута.

Наставили су у истом ритму и у другој четвртини, имали су константно двоцифрену предност, а Лејкерси ништа нису могли да погоде и за полувреме су једва убацили 38 поена.

Предвођени Маркусом Морисом, Клиперси су имали +15 на полувремену.

Клиперси су наставили да играју своју игру и у трећој четвртини, док Лејкерси нису могли ништа да ураде.

Водили су Клиперси са највећих +22, а онда је Гасол погурао Лејкерсе са две тројке и мало ублажио заостатак.

На крају треће четвртине Клиперси су имали +22.

Рутински су одржали предност до краја и уписали једну лагану победу.

До тријумфа предводили су их Маркус Морис са 22 поена. Пратили су га Кавај Ленард са 19, Лук Кенард са 18 и Пол Џорџ са 16 поена.