28/01/2021 |  22:31 ⇒ 22:33 | Аутор: Б92

Барселона славила против Олимпијакоса

Кошаркаши Барселоне побиједили су Олимпијакос резултатом 76:74 у утакмици 23. кола Евролиге.
Барселона славила против Олимпијакоса (@EuroLeague) - Фото: Тwitter
Барселона славила против Олимпијакоса (@EuroLeague)Фото: Тwitter

Барселона је уз ЦСКА најбољи тим Евролиге у овој сезони и у серији су до пет узаступних побједа, а посљедња у низу дошла је над Олимпијакосом.

Изабраници Шарунаса Јасикевичијуса су силно почели утакмицу и са 21:12 добили прву четвртину, а на полувреме отишли са двоцифреном предношћу, 40:30.

Као да су се опустили због високе предности и то су гости из Атине успјешно искористили и серијом 12:0 средином треће четвртине преузели вођство, када су поенима Хасана Мартина дошли на 47:46, а у посљедњи десетоминутни период се ушло са 52:50 у њихову корист.

Потом, Никола Миротић преузима ствар у своје руке и сјајном игром враћа предност Барселони, која је у Блауграни на крају славила са 76:74 и успјела да спријечи велико изненађење.

Управо је Миротић са 16 поена био најефикаснији у свом тиму, Кори Хигинс је додао 14, а Калатес је имао 12. На другој страни, 18 поена Шакила Мекисика, 12 Спанулиса, 11 Слукаса и 10 Принтезиса.