13/10/2020 |  21:30 ⇒ 21:34 | Аутор: Б92

Звезду "издао" шут - тијесан пораз црвено-бијелих од Жалгириса

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Жалгириса у Београду са 75:69, у мечу 3. кола Евролиге.
Црвена звезда - Жалгирис (фото: ТАНЈУГ/КК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА) -
Црвена звезда - Жалгирис (фото: ТАНЈУГ/КК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА)

Изабраници Саше Обрадовића прекинули су низ од три тријумфа у свим такмичењима, док је литванска екипа остварила и трећу побједу у елити ове сезоне.

Црвено-бијели су били у заостатку већи дио утакмице, а на крају нису имали снаге да се врате и преокрену.

Домаћи су одлично отворили утакмицу, нарочито у одбрани и врло лако су стекли +7.

Дуго је литванска екипа била на само уводна два поена Григониса, готово до средине првог квартала.

Ипак, мало по мало ситуација се промијенила у корист гостију, који су били у серији. Услиједио је период у којем су тимови били у егалу, а на тај начин се прва четвртина и завршила, 19:19.

Други квартал је отворен као и први, тројком Џордана Лојда. Дјеловало је да су црвено-бијели у тим тренуцима повратили ритам, међутим, проблеми на обје стране терена, прије свега са организацијом напада и дефанзивним скоковима, наставили су се.

Жалгирис је пред краја стигао до највеће предности у првом дијелу игре, имали су +7, да би се прво полувријеме завршило при резултату 33:39.

Евидентан је био и празан ход у завршници полувремена, када ни једни ни други нису успијевали да поентирају.

Црвено-бијели нису боље могли да започну друго полувријеме. За само два минута игре, на крилима Дејана Давидовца преокренули су резултат.

Ипак, након неколико минута Жалгирис је консолидовао редове и није допустио домаћима да се одлијепе нимало. Шта више тројкама је поново прешао у вођство, а са предношћу од 62:60 и ушао у посљедњи квартал.

Иако се очекивало да црвено-беијли могу до преокрета, то се није догодило. Мучили су се доста у посљедњем кварталу. Додуше, ни њихови ривали нису били ништа бољи, офанзивно гледано.

Имали су домаћи шансу да на око минут до краја стигну до изједначења, али је Ленгстон Хол био непрецизан са дистанце.

Нешто касније ни Лојд није погодио, па је Жалгирис са линије слободних бацања само додатно повећао предност за коначних 75:79.

Најбољи у побједничкој екипи био је Лукас Лекавичијус са 16 поена, Жофри Ловерњ додао је 12, а Рокас Јокубаитис девет.

Код Звезде најефикаснији је био Џордан Лојд са 19 поена, а пратили су га Дејан Давидовац и Кори Волден са по 11, девет је додао Ленгстон Хол, а осам Огњен Кузмић.

Наредни меч београдска екипа би требало да одигра у четвртак, када ће гостовати АСВЕЛ-у.