28/09/2020 |  08:10 ⇒ 09:02 | Аутор: Б92

Мајами срушио Селтиксе и заказао финале са Лејкерсима (ВИДЕО)

Мајами Хит играће велико финале после шест година.
Мајами побједник Истока (Фото: TANJUG / AP/ MARK J. TERRILL) -
Мајами побједник Истока (Фото: TANJUG / AP/ MARK J. TERRILL)

Хит је у шестој утакмици савладао Бостон Селтиксе резултатом 125:113 и тако завршио финалну серију Истока са 4-2.

Играће финале по први пут послије 2014. године, када су поражени од Сан Антонио Спарса.

Мајами је утакмицу отворио серијом од 6:0 и нападачки одиграо добру четвртину.

Имали су +6 након првих 12 минута и ту предност су одржавали све до посљедњег минута првог полувремена.

Тада су Тејтум и Вокер серијом 8:0 преокренули резултат, али је ипак Мајами захваљујући Адебају и Драгићу имао +2 на полувремену.

Одржавали су предност током читаве треће деонице и поново је у завршници успио Бостон да дође до изједначења.

Кош предности пред посљедњих 12 минута донио је Драгић.

Бостон је на старту посљедњег квартала серијом 10:2 преокренуо резултат и имао је +6.

Тајлер Хиро доноси нови преокрет, а последњи пут су Селтикси водили на шест минута до краја (100:98), послије тројке Тејтума.

Од резултата 103:102 за Мајами, Хит прави серију од 12:0 и ломи овај меч, као и цијелу серију на два минута до краја.

Адебајо је са 32 поена, 14 скокова и 5 асистенција био играч утакмице.

Пратили су га Џими Батлер са 22 поена и 8 асистенција, Тајлер Хиро са 19 поена, 5 скокова и 7 асистенција, Данкан Робинсон и Андре Игудала убацили су по 15, док је Драгић имао 13 поена и 7 асистенција.

Играли су још и Џеј Краудер који је убацио 9 поена и Соломон Хил који је провео 5 минута на паркету и није се уписао.

На другој страни је најефикаснији био Џејлен Браун са 26 поена и 8 скокова, док је Тејтум убацио 24, уз 7 скокова и 11 асистенција.

По 20 поена убацили су Смарт и Вокер, а Хејворд је убацио 12.

Тајс је имао 6, Кантер 3, Роберт Вилијамс 2, док је Вонамејкер меч завршио без поена.

Први меч игра великог финала игра се у сриједу од 03:00.