10/08/2020 |  08:33 ⇒ 08:33 | Аутор: РТС

Сакраменто и дефинитивно без доигравања (ВИДЕО)

Кошаркаши Сакрамента дефинитивно су остали без шансе за плеј-оф, пошто су у ноћи између недеље и понедјељка доживјели нови пораз у Орланду. Кингси су и седми пут поражени у "мехуру", а сада је бољи био Хјустон, резултатом 119:112.
Немања Бјелица (фото:Tanjug/ AP/Morry Gash) -
Немања Бјелица (фото:Tanjug/ AP/Morry Gash)

"Краљеви" су на тај начин и математички остали без шансе да се пласирају у доигравање, чиме су потврдили епитет најгоре екипе у историји НБА лиге по броју узастопних сезона без плеј-офа.

Сакраменто није успио да задржи предност од 13 поена коју је направио у првој четвртини, па је већ до полувремена разлика износила пола коша.

"Ракете" су дуел преломиле у трећој деоници коју су добиле 32:15 и повратка више није било.

Доминирао је Риверс са 41 поеном (14-20 из игре), шест скокова и четири асистенције, док је Џејмс Харден додао 32 поена (10-21 из игре, 3-12 за три, 9-9 пенали), уз осам ухваћених лопти и седам успјешних додавања.

У пораженом саставу истакао се Деарон Фокс са 26 поена и девет асистенција, Богдан Богдановић је меч завршио са 13 поена, пет скокова и осам асистенција, а Немања Бјелица је добио тек нешто мање од пет минута и за то време уписао три поена, два скока и једно додавање.

Хјустон је остао четврти на Западу (44-25), док је Сакраменто 13. са 29 побједа и 41 поразом.