07/08/2020 |  23:01 | Аутор: РТС

Варан поклонио "грађанима" четвртфинале, Лион елиминисао "стару даму" (ФОТО)

Фудбалери Манчестер ситија пласирали су се у четвртфинале Лиге шампиона, пошто су на свом терену побиједили мадридски Реал са 2:1. У четвртфинале ће и Лион, који је поражен у Торину од Јувентуса са 2:1, али је захваљујући побједи на свом терену (1:0) осигурао четвртфинале.

Осјетило се одсуство Серхија Рамоса у задњој линији, поготово када је Варан направио кардиналну грешку - није био максимално концентрисан, Жесус му је узео лопту, додао Стерлингу, који је донио предност Ситију.

Дјеловало је да Сити може лако и брзо до гола, али је Реал успио да се пресабере и дође до изједначења.

Родриго је био бржи и спретнији од одбране Реала, центрирао, пронашао Бензему, који главом смјешта лопту у мрежу.

Сву наду Реала однео је Варан, новом, спектакуларном грешком.

Главом је враћао лопту голману, Жесус је опет прихватио поклон и донео ново вођство Ситију.

Реал је посустао, Сити спустио темпо, па су "грађани" лако дошли до четвртфинала.

У другом данашњем мечу, Јувентус је дочекао Лион.

Французи су у Торину бранили предност из првог меча (1:0), а послије десетак минута игре, имали су одличну прилику да направе нови корак ка четвртфиналу.

Бентанкур је скривио једанаестерац, а лопти је пришао Мемфис Депај.

Лион - Јувентус (Фото: Getty images)

Холанђанин је "безобразно" шутирао, поткопао лопту и сместио је у мрежу.

Јувентусу је посао био паклен, али "дама" није губила наду.

Бернардески је био врло близу да донесе изједначење, али је његов покушај изблокиран.

А онда, у завршници првог дијела, пенал за Јувентус.

Пјанић је шутирао из слободњака, лопта је закачила Депаја у руку, па је судија, опет можда престрого, показао на бијелу тачку.

Кристијано Роналдо је сигуран и Јуве је поново имао шансу.

Јуве је силовито кренуо у наставку, па је Роналдо у 60. минуту опалио лијевом ногом са дистанце и постигао феноменалан гол.

"Дами" је био потребан још један гол за пролаз даље, али је Лион зналачки одбранио гол и избацио фаворизоване Италијане.