04/08/2020 |  08:35 | Аутор: Б92

Мајстор Никола Јокић – трипл-дабл у драматичној побједи послије продужетка! (ВИДЕО)

Кошаркаши Денвер Нагетса побиједили су послије продужетка Оклахому Сити Тандер – 121:113.
НБА - Фото: илустрација
НБАФото: илустрација

Никола Јокић одиграо је феноменалну утакмицу и био је један од најзаслужнијих што су Нагетси успјели да се врате из минуса и послије тога сломе противника.

Центар из Сомбора бриљирао је у продужетку и са неколико узастопних поена донио кључну предност екипи из Колорада.

Јокић је утакмицу завршио са 30 поена, 12 скокова и 10 асистенција, а пратио га је сјајни Мајкл Портер јуниор са 37 поена и 11 скокова.

Утакмица је отворена у слабом ритму, те нисмо гледали претјерано атрактивну кошарку. Јокић је од првих пет шутева погодио само један и убрзо је отишао на "хлађење".

Нагетсима је више одговарала оваква игра и послије прве четвртине имали су пола коша предности, 23:22.

Утакмицу је сјајно отворио Мајкл Портер јуниор и у истом ритму наставио је током 2/4.

Једино што је било за похвалу у игри екипе из Колорада је управо талентовани крилни кошаркаш. Погађао је из скоро свих позиција и на полувремену је имао 20 поена и девет скокова.

Нагетси су у једном тренутку у другој четвртини имали двоцифрену предност, али се Тандер вратио и на полувријеме отишао са вођством – 50:51.

Јокић је послије првог периода игре имао 7 (2/7) поена, четири скока и четири асистенције.

У наставку утакмице добили смо много мотивисанијег Јокића. Српски кошаркаш је почео да погађа, Денвер није дозволио противнику да направи серију у трећој четвртини и гледали смо тијесну утакмицу све до краја.

Нагетси су били пред поразом јер су на три минута до краја губили са седам поена.

Ипак, предвођени Морисом и Јокићем успјели су да истопе предност и дођу до позиције за побједу. У посљедњем нападу лопту је добио Денијелс и промашио, те се ушло у продужетак.

Тамо је ствари у своје руке узео српски кошаркаш и са шест узастопних поена сломио отпор Тандера.