16/01/2020 |  21:52 | Аутор: Б92

Црна Гора умало до чуда - Хрватској побједа послије драме

Ватерполо репрезентација Хрватске побиједила је Црну Гору 11:10 (1:2, 2:4, 2:4, 5:1), у другом колу групе А Европског првенства у Будимпешти.

"Баракуде" су од краја прве четвртине преузеле контролу над мечом, међутим у посљедњој четвртини успјеле су да испусте велику предност.

Играли су сјајно хрватски ватерполисти у том периоду, у трећој четвртини разлика је ишла и до пет голова, али у четвртој дионици су имали неочекивани пад и "ајкуле" су то искористиле.

Црна Гора је на крилима сјајног голмана, као и Бргуљана, Видовића и Петковића успела да се врати серијом 5:0, међутим у завршници је посустала.

Имале су "ајкуле" напад за вођства, али нису успјеле да га искористи и Гарсија је у наредном налету "баракуда" успио да погоди и тиме постави коначан резултат.

Црногорци су на крају могли до макар бод, али је Бијач одбранио шут Драшковићу и остало је 10:11 на семафору.

Хрватска је овом побједом обезбеијдила директан пласман у четвртфинале, док ће Црна Гора до најбољих осам морати преко осмине финала.