15/12/2019 |  17:02 ⇒ 17:16 | Аутор: РТРС

Побједе Звезде и Партизана за крај (ВИДЕО)

Фудбалери Црвене звезде и Партизана побједама су спустили завјесу на јесењи дио шампионата Србије. "Црно бијели" су славили у Сурдулицу против Радника (1:2), док су "црвено-бијели" били бољи од Чукаричког (3:1).

Разлика између "вјечитих ривала" је 11 бодова, јер је Црвене звезда послије 20 кола сакупила 55 бодова, док је Партизан на другој позицији са 44 бода на свом конту.

Партизан је јесен завршио тријумфом у Сурдулици (1:2). Голове за изабранике Саве Милошевића постигли су Сума у 30, те Асано у 52. минуту, док је пораз Радника ублажио Мићић у 90. минуту.

У дербију кола Звезда је дочекала Чукарички који је пружио солидан отпор на стадиону "Рајко Митић".

"Црвено - бијели" су дошли у водство у раној фази утакмицве, када је у 2. минуту погодио Милуновић.

Чукарички је до изједначења стигао у 24. минуту када је сјајан гол постигао Стојановић, изненадивши истрчалог Борјана ударцем са пола терена.

Ипак, у наставку меча, Звезда је додала гас, и у финишу сломила отпор тима са Бановог Брда. У стријелце су се уписали Павков у 72. минуту, те Вукановић у 90. минуту.