01/12/2019 |  17:39 ⇒ 22:20 | Аутор: СРНА

Прекид фудбалске утакмице због слике ратног злочинца Праљка (ВИДЕО)

На стадиону "Пецара" данас је накратко прекинута утакмица 18. кола Премијер лиге БиХ између Широког Бријега и екипе "Звијезда 09" из Етно села "Станишићи" код Бијељине због истакнуте слике осуђеног ратног злочинца Слободана Праљка на трибини са домаћим навијачима.
Инцидент на утакмици - Фото: Screenshot/YouTube
Инцидент на утакмициФото: Screenshot/YouTube

Судија је повукао играче у свлачионицу након што навијачи Широког Бријега "Шкрипари" нису послушали упозорење и склонили Праљкову слику.

Утакмица је прекинута у 32. минути, а настављена је пет минута касније, када су "Шкрипри" напустили трибину и склонили слику и транспаренте, јавили су федерални медији.

Прекид утакмице догодио се у тренутку када је домаћа екипа водила резултатом 2:0.

У петак су се навршиле двије године од изрицања хашке пресуде херцеговачкој шесторци - војним и цивилним лидерима Херцег-Босне за ратни злочин у БиХ.

Праљак, који је неко вријеме био начелник Главног штаба Хрватског вијећа одбране, након изрицања казне попио је отров у судници Хашког трибинала.