20/11/2019 |  07:54 ⇒ 09:42 | Аутор: РТС

Богдановићев рекорд у побједи Сакрамента (ВИДЕО)

Сакраменто је савладао Финикс са 120:116, а предводио их је Богдан Богдановић са изванредним учинком којим је поставио рекорд досадашње каријере. И Немања Бјелица пружио је добру игру.

Иако је меч почео са клупе, српски репрезентативац је за 36 минута игре убацио 31 поен уз четири скока, седам асистенција, три украдене и шест изгубљених лопти.

Посебно је био расположен за тројке јер их је убацио седам из девет покушаја.

Већ од самог старта меча домаћини су преузели иницијативу и дошли до вођства које су потом у једном тренутку треће четвртине увећали и до 25 поена. Гости су успјели да само у неколико наврата смање разлику на пар кошева али је то било све јер је Сакраменто тимском игром одмах поново увећавао предност.

И Немања Бјелица био је одличан и за 30 минута игре имао 17 поена, осам скокова и по једну украдену лопту и блокаду.

Поред Богдановића и Бјелице у домаћем тиму Холмс је имао двоструки двоцифрен учинак са 20 поена и 15 скокова. Херисон Барнс је додао 15, а Бади Хилд 12 поена.

У пораженом тиму најефикаснији је био Букер са 30 поена.

Кошаркаши Њу Орлеанса побиједили су Портланд на свом терену 115:104, а дуел је протекао у знаку повратка Кармела Ентонија на НБА паркете.

Голден Стејт је на гостовању Мемфису прекинуо серију од седам пораза славећи са 114:95, а у посљедњем мечу вечери ЛА Лејкерси су савладали Оклахому са 112:107.