03/11/2019 |  19:24 ⇒ 19:31 | Аутор: РТРС

Борац савладао Радник 2:0

Фудбалери Борца побиједили су Радник 2:0 у 15. колу Премијер лиги Босне и Херцеговине и стигли до другог мјеста на табели. Утакмица Жељезничар - Челик је отказан јер клуб из Зенице уочи овог сусрета није исплатио дуговања.
Борац-Радник (фото: АТВ БЛ) -
Борац-Радник (фото: АТВ БЛ)

Фудбалери Борца су и други пут ове сезоне били бољи од Радника.Вечерас су славили 2:0 и ривала из Бијељине претекли на табели.

Генерално, Борац је вечерас био бољи. У првом полувремену Борац је створио неколико повољних прилика, али дисциплиновани Радник све нападе је успјешно зауставио.

Друго полувријеме било је далеко узбудљивије. У 48.минуту добар напад домаћих ,а на крају сопствену мрежу затресао је Симоновић.

Фудбалери Радника први озбиљнији напад имали су у 56.минуту ,када је у Борчевом шеснаестерцу пао Брадоњић, али судија Његомировић то није видио као пенал.

Радник је погодио и оквир гола у 66.минуту.

Одлука је пала у 80. минуту. Стојан Врањеш се велемајсторски ослободио свог чувара и кренуо ка голу Радника. Према мишљењу судије заустављен је непрописно и Борац је добио пенал.

Капитен Врањеш га је сигурно извео за коначних 2:0.

Фудбалери Радника су били видно изреволтирани судијском одлуком и умало су напустили утакмицу.

Инцидент су спријечили људи са клупе Бијељинаца.

У наредном колу,Радник ће у дербију кола 9. новембра дочекати лидера Сарајево, док Борац гостује екипи Младости.