19/10/2019 |  17:13 ⇒ 20:26 | Аутор: РТРС

Премијер лига БиХ: Побједа Борца и Радника у гостима

У мечевима 12. кола Премијер лиге БиХ фудбалери Борца савладали су као гости Звијезду 09 (0:2), док је Радник славио на "Тушњу" побједивши Тузла сити (0:3). Обје екипе налазе се у самом врху.

У Српском дербију у Угљевику гости из Бањалуке боље су се снашли и савладали су Звијезду 09 (0:2). Голове за "црвено-плаве" постигли су Црнов у 35. минуту, те Стојан Врањеш у 56. минуту из пенала. Овим тријумфом изабраници тренера Бранислава Крунића крупним корацима корачају ка врху Премијер лиге БиХ, налазе се на петој позицији са 21 бодом, али треба напоменути да наредне двије утакмице играју пред својим навијачима у Бањалуци.

Звијезда 09 је остала прикована за дно табеле са свега три бода на свом конту.

И Радник је остварио важан тријумф, против Тузле сити (0:3), а до три бода која су га одвела у сам врх (друга позиција са 24 бода) стигли су у самом финишу меча. Мрежу тузлака погодили су Пецо у 75. минуту, Карић из пенала у 82., те Посинковић у судијској надокнади.

У мостарском дербију Вележ је однио побједу против Зрињског (1:0), док је јуче Сарајево савладало Челик (2:0).