18/10/2019 |  22:46 ⇒ 22:47 | Аутор: РТС

Звезда славила против Рада пред гостовање у Лондону

Фудбалери Црвене звезде савладали су на стадиону "Рајко Митић" екипу Рада са 3:1 (2:0) у мечу 12. кола Линглонг Суперлиге Србије, пред гостовање у Лондону против Тотенхема у трећем колу Лиге шампиона. Стријелци за црвено-бијеле били су Павков, Марин (пенал) и Гобељић, док је једини погодак за "грађевинаре" постигао Перендија.

Нови тријумф изабраника Владана Милојевића у Суперлиги Србије. Црвено-бијели су на свом терену, у мечу који је послужио као генерална проба пред пут у Енглеску, рутински савладали екипу Рада и побједом направили лијепу увертиру пред изазов у најелитнијем европском такмичењу.

С друге стране, фудбалери Рада, који су на предпосљедњој позицији, нису успјели да побјегну из опасне зоне и наговијесте излазак из кризе.

Нови тријумф лидеру шампионата донијели су Милан Павков у 6, Марко Марин у 38. из пенала и Марко Гобељић у 78. минуту. Све што је Рад урадио био је погодак из пенала Милана Перендије у 68. минуту.

Тим Владана Милојевића учврстио се на првом мјесту на табели, посебно након ремија без голова између Чукаричког и Војводине на Бановом брду.

Фудбалери Чукаричког и Војводине одиграли су без голова 0:0 у првој утакмици 12. кола. Најбољу прилику на утакмици пропустио је млади нападач Чукаричког Слободан Тедић у 64. минуту.

Оба тима сада имају по 26 бодова и на табели су одмах из Црвене звезде.

У недјељу играју: Младост-Партизан (15 сати), Вождовац-Мачва (18), Јавор-ТСЦ (18), Пролетер-Радник (18), Раднички-Напредак (18), Спартак-Инђија (18).

Табела: Црвена звезда 30 бодова, Војводина 26, Чукарички 26, ТСЦ 24, Партизан 23, Раднички 19, Вождовац 17, Спартак 12, Пролетер 12, Напредак 11, Радник 11, Јавор 9, Младост 9, Инђија 7, Рад 7, Мачва 3.