11/10/2019 |  19:26 ⇒ 19:34 | Аутор: Б92

Хет-трик Партизановог бисера у побједи Србије од 8:0

Омладинска фудбалска репрезентација Србије убједљиво је савладала Литванију са 8:0, у мечу квалификација за Европско првенство.
Лазар Павловић (фото: Фудбалски савез Србије) -
Лазар Павловић (фото: Фудбалски савез Србије)

Најбољи појединац код "орлића" био је Лазар Павловић, првотимац Партизана, који је постигао три гола и забиљежио три асистенције.

Послије нерјешеног исхода у мечу првог кола са Румунијом (1:1), селекција Србија ушла је у меч са Литванијом као велики фаворит и ту улогу је оправдала већ послије првих 45 минута игре.

Ређали су се голови и прилике пред голом Литванаца и било је само питање са колико разлике ће "орлићи" отићи на одмор.

Гол разлика је, такође, важна из разлога што она може одлучивати о путнику у елитну рунду квалификација.

У наставку је селектор Иван Јевић извршио неколико измјена, јер Србију у последњем колу очекује важан дуел са Шпанијом која је била боља од Румуније (1:0).

Друго полувријеме донијело је још голова. Лазар Павловић је трећи пут на овом мечу савладао литванског голмана, а Достанић други пут, у 90. минуту.

За коначних и веома убједљивих 8:0 потрудио се Радмановац у 92. минуту.