Шпирић: Садовићево реаговање указује да је ријеч о унапријед планираном злочину

Предсједавајући Савјета министара БиХ Никола Шпирић сматра да посљедње реаговање министра безбједности БиХ Тарика Садовића указује на закључак ''да је Добровољачка улица била унапријед планирано мјесто за злочине''.

Инфо | 14:23 18/05/2009 | Извор: СРНА

Реагујући на захтјев Садовића за повлачење Интерполових потјерница за одговорне у случају ''Добровољачка' улица', Шпирић је данас рекао Срни да ''БиХ ради себе мора показати више смисла и спремности да непристрасно приводи суду правде све осумњичене за ратне злочине''.

''Врло је ружно ово што се дешава у Сарајеву и мислим да су потези Садовића ружни, јер шаљу поруку да је `Добровољачка улица` заправо била унапријед планирано мјесто за злочине'', рекао је Шпирић.

Шпирић сматра да је од 1992. године до данас било довољно времена и простора да надлежне институције БиХ реагују на прави начин.

''Да сам у праву, види се и по томе да се Србији није одрицало право да суди 'Жутим осама' из Зворника. Значи, Србији је дозвољено само да суди Србима, али када је ријеч о злочинима над српским народом, БиХ не показује снагу и компетенције да то сама уради'', истакао је Шпирић.

Предсједавајући Савјета министара БиХ поручио је да су поступци слични Садовићевом понашању ''глупости'', и да ''никоме неће бити пружена помоћ ко је на било којој страни чинио злочине", те да сви који су невини "не треба да се боје, без обзира да ли ће им бити суђено у Србији, некој другој земљи или БиХ''.

''Они који су окрвавили руке имају разлога за нервозу, а самим тим и они који желе да им помогну, типа министра Садовића и осталих'', закључио је Шпирић у изјави за Срну.

Министар безбједности БиХ Тарик Садовић издао је крајем прошле седмице налог Канцеларији за сарадњу са Интерполом БиХ да контактира Главну канцеларију Интерпола у Лиону и затражи повлачење потјерница против више особа из БиХ које су повезане са случајем "Добровољачка".

На колону возила ЈНА у Добровољачкој улици у Сарајеву, која се повлачила према касарни Лукавица, напад су 3. маја 1992. године извршиле снаге Армије Републике БиХ

У тим нападима убијена су 42, а рањена 73 припадника ЈНА, а заробљено је 215.

С.В.

 

 

 

 

Фото Галерије

ЕРУПЦИЈА ВУЛКАНА НА СУМАТРИ

30/АВГ - Суматра

ДОДИК И ТАДИЋ У ВИШЕГРАДУ И УЖИЦУ

28/АВГ - Вишеград и Ужице

АУТОМОБИЛИЗАМ - ФИЋИЈАДА

22/АВГ - Србија, Београд

ПРЕОБРАЖЕЊЕ

19/АВГ - Бањалука

КИНА - ЕКСПЛОЗИЈА У ФАБРИЦИ

17/АВГ - Пекинг

ТВ Архива

СРПСКА ДАНАС

Четвртак 02/09

ИНФО ПРОФИЛ

Сриједа 01/09

Радио Архива