17/10/2018 |  16:08 ⇒ 19:02 | Аутор: РТРС

Звезда лако преко Врања!

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у осмину финала Купа Србје, пошто су у мечу 1/16 финала савладали као гости Динамо у Врању са 2:0.

"Црвено-бијели" су били бољи од почетка до краја утакмице и једино је голман домаћих Урош Ђурић спријечио да побједа Београђана буде убједљивија.

Стријелац првог гола за Звезду је био Никола Стојиљковић који је погодио мрежу Динама у 15. минуту, док је други гол дао Дејан Јовељић у другом полувремену.

Вриједан помена детаљ са утакмице у Врању јесте и 85. минут, када је црвени картон зарадио Никола Стевановић послије старта над Хајдином, па је Динамо меч у завршници играо са десеторицом на терену.

Последњи учесник осмине финала најмасовнијег фудбалског такмичења биће екипа крушевачког Напретка.

Крушевљани су у одложеној утакмици шеснаестине финала савладали данас Металац из Горњег Милановца резултатом 2:0.

Ево и списка свих учесника осмине финала: Партизан, Црвена звезда, Раднички (Ниш), Спартак ЖК, Чукарички, Војводина, Радник, Младост (Лучани), Земун, Мачва, Напредак, Јавор Матис, Борац (Чачак), ТСЦ (Бачка Топола), Синђелић (Београд) и Будућност (Добановци).