21/09/2018 |  20:10 ⇒ 22/09/2018 | 08:30 | Аутор: РТРС

АБА Суперкуп:Звезда на +9 након три четвртине

У Последњем четвртфиналном двобоју АБА Суперкупа који се игра у Лакташима, пролаз међу четири најбоље екипе тражиће кошаркаши Црвене звезде и Олимпије.
Дејан Давидовац (фото: Црвена звезда мтс) -
Дејан Давидовац (фото: Црвена звезда мтс)

Београђани су апсолутни фаворити у овом мечу, и уз подршку публике које ће сасвим сигурно бити на њиховој страни, српски шампион не би смио имати претјерано тежак посао у судару са представником из Словеније.

Овај дуел можете пратити у директном преносу на нашем програму, а побједник овог меча иде на Цедевиту, које је нешто раније у хрватском дербију била боља од Задра (85:77).

Изједначене уводне минуте, шест минута игре, резултат у Лакташима 18:15 за "црвено-бијеле".

Финиш прве четвртине у потпуности је припао екипи из Љубљане. Олимпија има +8 након првих 10 минута игре (20:28).

Враћа се полако Звезда у игру, након пет минута игре у другој четвртини Олимпија има предност, али сада само +1 (32:33).

Игра се кош за кош, Олимпија чува минималну предност и на одмор одлази са +2 (40:42).

Црвена звезда фуриозно улази у трећу четвртину, врло брзо окреће резултат у своју корист. Олимпија четири минута није постигла кош, па "црвено-бијели" у 26. минуту имају предност +3 (48:45).

Евидентно да су кошаркаши Звезде много озбиљније схватили противника, а као резултат тога јесте константно повећање водства, па након три четвртине предност износи +9 (60:51).

Пет минута прије краја Звезда на великих +20 (76:56)!

Јуче су пласман у полуфинале обезбиједили Партизан и Будућност. "Црно-бијели" су били бољи од Морнара из Бара (91:77), док је актуелни шампион АБА лиге из Подгорице у неизвјесном мечу савладао домаћина Игокеу (90:86).