20/09/2018 |  22:02 ⇒ 22:25 | Аутор: РТРС

АБА Суперкуп: Игокеа храбро пала против шампиона!

Кошаркаши Будућности савладали су Игокеу у другом четвртфиналном мечу АБА Суперкупа који се игра у Лакташима. Актуеелни шампион регионалног такмичења славио је 90:86. По четвртинама је било 19:21, 20:24, 25:22, 26:19.
Будућност ВОЛИ - Игокеа (фхото: Игокеа/Ненад Вуруна) -
Будућност ВОЛИ - Игокеа (фхото: Игокеа/Ненад Вуруна)

У полуфиналу тим из Подгорице састаће се са Партизаном који је нешто раније савладао Морнар из Бара 91:77.

Игокеа је одиграла мушку утакмицу, готово 35 минута имала резултатску предност, која је у неколико наврата износила и +10, али није било снаге да се преломи утакмица, па се Будућност сваки пут врло брзо враћала у игру. Преокрет је услиједио у последњој четвртини, већ након три минута Будућност је водила, и на крају рутински привела меч крају.

Код Игокее одличне партије пружили су Томислав Зупчић са 21 поеном, те Орландо Џонсон са 19. Будућност је предводио Немања Гордић који је уписао 19 поена, а придружили су му се Ивановић и Кларк са по 15 поена.

Без обзира на пораз, у редовима домаћина могу бити и те како задовољни вечерашњим издањем, које и те како храбри пред старт АБА лиге.

Преостала четвртфинала, Цедевита-Задар и Црвена звезда-Олимпија на програму су сутра у 18.00, односно 20.30 часова.

Полуфинални двобоји биће одиграни суботу, док је велико финале заказано за недјељу.

Титулу побједника брани састав Цедевите, који је прошле године тријумфовао у Бару.