19/09/2018 |  21:12 ⇒ 20/09/2018 | 00:03 | Аутор: РТРС

Лига шампиона: Ајакс силан

У прве двије утакмице другог дана првог кола Лиге шампиона видјели смо седам погодака. Ајакс је лако изашао на крај са АЕК-ом (3:0), док су Шахтјор и Хофенхајм ремизирали (2:2).

Групу Е у Амстердаму отворили су Ајакс и грчки шампион АЕК. Гости су се добро држали првих 45 минута, лаи у наставку потпуни крах. Таљафико са два поготка и Дони фан де Бек донијели су "копљаницима" прва три бода. Сјајан је поново био српски репрезентативац Душан Тадић који је уписао асистенцију, а на последњих 11 мечева Ајакса учествовао је чак са 7 асистенција и пет погодака.

Групу Ф отворио је дуел Шахтјора и Хофенхајма која је на крају завршена подјелом бодова (2:2), иако су гости из Њемачке два пута имали резултатску предност. Вицешампион Бундеслиге повео је преко Грилича, али Исмаили враћа утакмицу у егал. До краја полувремена Хофенхајм поново води, а стријелац је Нортвајт, да би у 81. минуту Шахтјору изједначење донио Мајкон далекоментним пројектилом, што је био и најљепши потез на утакмици.